Pierwszy w Polsce
Kodeks ochrony danych osobowych w rekrutacji

 

Chcesz wziąć udział w opracowaniu Kodeksu lub na bieżąco śledzić prace nad tym unikalnym dokumentem? Zgłoś się!

 


Administratorem Twoich danych osobowych jest eRecruitment Solutions sp. z o.o., ul. Prosta 68, 00-838 Warszawa, adres e-mail: kontakt@erecruiter.pl. Wszystkie informacje odnośnie przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

 

Od 25 maja 2018 r. zacznie być stosowane w Polsce rozporządzenie ogólne w sprawie ochrony danych osobowych (RODO). Nowe przepisy wymuszą szereg zmian m.in. w zakresie pozyskiwania, przetwarzania i ochrony danych osobowych kandydatów.

Zbliżające się zmiany sprawiły, że postanowiliśmy udzielić wsparcia podmiotom branży rekrutacyjnej i przy współpracy wielu podmiotów opracować Kodeks ochrony danych osobowych w rekrutacji - pierwszy tego rodzaju dokument w Polsce, który będzie akceptowany przez GIODO.

Jeśli chcesz:

  • dołączyć do uczestników grupy roboczej i wspólnie wypracować dobre praktyki ochrony danych w rekrutacji* lub
  • być na bieżąco i monitorować etapy tworzenia kodeksu,

już teraz zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza!

                 Kolejne spotkanie grupy roboczej odbędzie się w marcu 2018 roku.

Inicjatorzy projektu:

 

 

 

 

 

Partner merytoryczny:

 

 

Patronat:

 

  

 

Przedstawiciele Grupy Pracuj

 

wpływasz pozytywnie

Rafał Nachyna, Dyrektor Zarządzający Pracuj.pl
"Zmiany prawa, z którymi przyjdzie się zmierzyć wszystkim podmiotom związanym z rekrutacją pracowników, wywołują obecnie niemało emocji. Jesteśmy zdania, że wpłyną one pozytywnie na jakość i bezpieczeństwo przetwarzania danych osobowych, ale żeby tak się stało, trzeba się odpowiednio przygotować. Jako lider na rynku usług rekrutacyjnych poczuliśmy się w obowiązku odpowiedzieć na potrzeby rekrutujących, w tym również naszych Klientów i zainicjować dyskusję o podstawach działania w nowych realiach prawnych. Jesteśmy przekonani, że powstanie kodeks dobrych praktyk, który będzie wsparciem dla osób rekrutujących."

 

 

 

wpływasz pozytywnie

Adam Wielebski, Dyrektor Sprzedaży w eRecruiter 
"Naszym celem jest wypracowanie dokumentu, który zidentyfikuje najistotniejsze problemy związane z przetwarzaniem danych osobowych na etapie rekrutacji i określi ich dozwolone ramy w obrębie regulacji ochrony danych osobowych. Mając na uwadze realia prowadzenia procesów rekrutacyjnych na polskim rynku chcemy, aby powstający kodeks uwzględnia także nowoczesne metody rekrutacji związane m.in. z wykorzystaniem profilowania czy biometrii, które w obecnej sytuacji również wywołują wiele emocji po stronie rekrutujących."

 

 

 

 

Patronat medialny:

  

Kontakt:

W razie dodatkowych pytań lub problemów z rejestracją prosimy o przesłanie wiadomości na adres koordynatora projektu: katarzyna.trzaska@erecruiter.pl

 

*Ze względów organizacyjnych o udziale indywidualnych podmiotów w spotkaniu organizacyjnym decydować będzie kolejność zgłoszeń.